TEI10-009-ROLL
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
THERM PAD 50MX300MM GRAY
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TEI10-009-ROLL PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Roll
Shape:Rectangular
Outline:50.00m x 300.00mm
Thickness:0.0091" (0.230mm)
Material:-
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:1.52°C/W
Thermal Conductivity:1.0W/m-K