A17876-13
Description
TFLEX HD3130TG 17.5X18"
DataSheet
A17876-13 PDF
Type Description
Series:Tflex™ HD300
Package:Bulk
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:457.20mm x 444.50mm
Thickness:0.130" (3.30mm)
Material:Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Liner
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.7W/m-K