A17536-18
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
THERM PAD 457.2MMX457.2MM PINK
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
A17536-18 PDF
Type Description
Series:Tflex™ HD700
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:457.20mm x 457.20mm
Thickness:0.180" (4.57mm)
Material:Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K