A15959-15
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
A15959-15 PDF
Type Description
Series:Tflex™ HR400
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:228.60mm x 228.60mm
Thickness:0.150" (3.81mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.8W/m-K