SPK10-0.006-AC-1212
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 304.8MMX304.8MM W/ADH
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
SPK10-0.006-AC-1212 PDF
Type Description
Series:Sil-Pad® K-10
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:304.80mm x 304.80mm
Thickness:0.0060" (0.152mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Polyimide
Color:Beige
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.3W/m-K