28B0315-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 100 OHM SOLID
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
28B0315-000 PDF
Type Description
Series:28
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round
Design:Solid
Impedance @ Frequency:100Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.125" Dia (3.17mm)
Outer Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.188" (4.78mm)