28R1779-100
Description
FERRITE CORE 170 OHM SOLID
DataSheet
28R1779-100 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:170Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:2.050" W x 0.066" H (52.07mm x 1.68mm)
Outer Dimension:2.500" W x 0.500" H (63.50mm x 12.70mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.511" (12.98mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FERRITE CORE MULTI-APERTURE
WE-TOF EMI SUPPRESSION TOROIDAL
FERRITE 230OHM HINGED 6.60MM
CA10B1,GY
CA10B1,GY
KEY FOB ABS GRAY 3.4"LX2.56"W