28R0592-010
Description
FERRITE CORE 227 OHM SOLID
DataSheet
28R0592-010 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:227Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.394" W x 0.059" H (10.00mm x 1.50mm)
Outer Dimension:0.591" W x 0.295" H (15.01mm x 7.49mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.900" (22.86mm)