ESD-FPL-21-8
Description
FERRITE CORE SOLID 17MM X 0.8MM
DataSheet
ESD-FPL-21-8 PDF
Type Description
Series:ESD-FPL
Package:Bulk
Material:NIZn
Inner Dimension:0.669" W x 0.031" H (17.00mm x 0.80mm)
Outer Dimension:0.827" W x 0.197" H (21.00mm x 5.00mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.315" (8.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FERRITE CORE 45OHM SOLID 7.93MM