28R1800-010
Description
FERRITE CORE 260 OHM SOLID
DataSheet
28R1800-010 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:260Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:1.380" W x 0.060" H (35.05mm x 1.52mm)
Outer Dimension:1.800" W x 0.500" H (45.72mm x 12.70mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.100" (27.94mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
WE-TEFA TOROIDAL EMI SUPPRESSION
FERRITE CORE 90OHM SOLID 15.49MM
WE-AFB EMI SUPPRESSION AXIAL FER
20C300
20C300
SPRING RELAY HOLD DOWN DP R10S
M2151-3005-B-5
M2151-3005-B-5
6MM HEX X 16MM X M3 THD
28R1800-010
28R1800-010
FERRITE CORE 260 OHM SOLID