28B0472-090
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 272 OHM SOLID 3.6MM
DataSheet
28B0472-090 PDF
Type Description
Series:28
Package:Tray
Design:Solid
Impedance @ Frequency:272Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.142" Dia (3.60mm)
Outer Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.787" (20.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
46 ROUND CABLE CORE ASSEMBLY
FERRITE CORE
FERRITE CORE 220 OHM SOLID 9.5MM
ACR15KT
ACR15KT
KIT MOTOR START RES 15K OHM 2W
EAST16083GA3
EAST16083GA3
LED GREEN CLEAR 2SMD
28B0472-090
28B0472-090