ZCAT10D-BK
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 70 OHM HINGED
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
ZCAT10D-BK PDF
Type Description
Series:ZCAT
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:70Ohm @ 100MHz ~ 500MHz
Material:-
Inner Dimension:0.276" W x 0.157" H (7.00mm x 4.00mm)
Outer Dimension:0.571" W x 0.394" H (14.50mm x 10.00mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.063" (27.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FERRITE 75OHM HINGED 13.21MM