28B0870-000
Description
FERRITE CORE 85 OHM SOLID
DataSheet
28B0870-000 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:85Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.540" Dia (13.72mm)
Outer Dimension:0.870" Dia (22.10mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.250" (6.35mm)