28B1020-100
Description
FERRITE CORE 276 OHM SOLID
DataSheet
28B1020-100 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:276Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.505" Dia (12.83mm)
Outer Dimension:1.020" Dia (25.91mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.125" (28.58mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FERRITE CORE 20 OHM SOLID
ESD-R-16
ESD-R-16
FERRITE CORE SOLID 11.6MM
FERRITE CORE 200 OHM HINGED