28R0756-200
Description
FERRITE CORE 140 OHM SOLID
DataSheet
28R0756-200 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:140Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.591" W x 0.045" H (15.00mm x 1.15mm)
Outer Dimension:0.756" W x 0.211" H (19.20mm x 5.35mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.630" (16.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FERRITE CORE 275OHM SPLIT 6.60MM
FERRITE CORE 130 OHM HINGED 16MM
ESD-SR-S47M
ESD-SR-S47M
MN-ZN FERRITE SNAP ON 26MM UL94
WR-CXASY_SMA R/A PLUG - SMA R/A
28R0756-200
28R0756-200
FERRITE CORE 140 OHM SOLID
SENSOR ACTUATOR BOX 6SLOT 3POS
MK16-C-1
MK16-C-1
SWITCH REED SPST-NO 400MA 200V