28B0562-300
Description
FERRITE CORE 270 OHM SOLID
DataSheet
28B0562-300 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:270Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.250" Dia (6.35mm)
Outer Dimension:0.562" Dia (14.27mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.115" (28.32mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FERRITE CORE 370 OHM SOLID 6.1MM
FERRITE CORE 273 OHM HINGED
FERRITE 205OHM HINGED 13.06MM