28R2170-100
Description
FERRITE CORE 170 OHM SOLID
DataSheet
28R2170-100 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:170Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:1.720" W x 0.050" H (43.69mm x 1.27mm)
Outer Dimension:2.170" W x 0.500" H (55.12mm x 12.70mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.500" (12.70mm)