ESD-FPL-40-15
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
NI-ZN FOR FLAT CABLE, BARE 34.8
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
ESD-FPL-40-15 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Flat
Design:Solid
Impedance @ Frequency:-
Material:NIZn
Inner Dimension:1.370" W x 0.051" H (34.80mm x 1.30mm)
Outer Dimension:1.575" W x 0.256" H (40.00mm x 6.50mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.591" (15.00mm)