28B0562-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 145 OHM SOLID
DataSheet
28B0562-000 PDF
Type Description
Series:28
Package:Tray
Design:Solid
Impedance @ Frequency:145Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.250" Dia (6.35mm)
Outer Dimension:0.562" Dia (14.27mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.400" (10.16mm)