ZCAT12V-BK
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 140 OHM HINGED 12MM
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
ZCAT12V-BK PDF
Type Description
Series:ZCAT-V
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:140Ohm @ 100MHz
Material:-
Inner Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Outer Dimension:1.063" W x 1.083" H (27.00mm x 27.50mm)
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.362" (34.60mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ZCAT08V-BK
ZCAT08V-BK
FERRITE CORE 120 OHM HINGED 8MM
FERRITE CORE
BF1719
BF1719
FERRITE CORE 325 OHM HINGED
TLHR6401
TLHR6401
LED RED DIFFUSED 5MM T/H
R8010
R8010
LASER DISTANCE METER, 328'
ZCAT12V-BK
ZCAT12V-BK