ESD-R-14C-2
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE SOLID 7MM
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
ESD-R-14C-2 PDF
Type Description
Series:ESD-R
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round
Design:Solid
Impedance @ Frequency:-
Material:NIZn
Inner Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Outer Dimension:0.551" Dia (14.00mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.118" (3.00mm)