28B1540-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 254 OHM SOLID
DataSheet
28B1540-000 PDF
Type Description
Series:28
Package:Tray
Design:Solid
Impedance @ Frequency:254Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.660" Dia (16.76mm)
Outer Dimension:1.540" Dia (39.12mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.875" (22.22mm)