74271221S
Manufacturer
Würth Elektronik Midcom
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 270 OHM HINGED
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
74271221S PDF
Type Description
Series:Star-Tec
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Round
Design:Hinged (Snap On), Key Required
Impedance @ Frequency:270Ohm @ 100MHz
Material:4W620
Inner Dimension:0.413" Dia (10.50mm)
Outer Dimension:1.323" W x 1.161" H (33.60mm x 29.50mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.661" (42.20mm)