SB28B1500
Description
FERRITE 75OHM HINGED 25.40MM
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
SB28B1500 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:75Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:1.000" Dia (25.40mm)
Outer Dimension:1.500" W x 0.752" H (38.10mm x 19.10mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.000" (25.40mm)