SM28R1531
Description
FERRITE 196OHM HINGED 26.5X13MM
DataSheet
SM28R1531 PDF
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:196Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:1.043" W x 0.512" H (26.50mm x 13.00mm)
Outer Dimension:1.531" W x 1.055" H (38.90mm x 26.80mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.126" (28.60mm)