28R0898-100
Description
FERRITE CORE 110 OHM SOLID
DataSheet
28R0898-100 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:110Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.736" W x 0.028" H (18.70mm x 0.70mm)
Outer Dimension:0.898" W x 0.110" H (22.80mm x 2.80mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.472" (12.00mm)