FX28R0984-2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
FERRITE 170OHM HINGED 18X0.90MM
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
FX28R0984-2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:170Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.709" W x 0.035" H (18.00mm x 0.90mm)
Outer Dimension:0.984" W x 0.303" H (25.00mm x 7.70mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.630" (16.00mm)