28R1340-100
Description
CABLE CORE RIBBON/FLEX 28.00MM R
DataSheet
28R1340-100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Box (TB)
Design:Solid
Impedance @ Frequency:-
Material:28
Inner Dimension:1.100" W x 0.039" H (28.00mm x 1.00mm)
Outer Dimension:1.340" W x 0.280" H (34.00mm x 7.00mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.590" (15.00mm)