28R1262-000
Description
FERRITE CORE 260 OHM SOLID
DataSheet
28R1262-000 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:260Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:1.023" W x 0.039" H (26.00mm x 1.00mm)
Outer Dimension:1.260" W x 0.276" H (32.00mm x 7.00mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.181" (30.00mm)