SB28B0642
Description
FERRITE CORE 30OHM HINGED 8.10MM
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
SB28B0642 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:30Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.319" Dia (8.10mm)
Outer Dimension:0.642" W x 0.343" H (16.30mm x 8.70mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.630" (16.00mm)