SM28R1260
Description
FERRITE 237OHM HINGED 25.7X1.3MM
DataSheet
SM28R1260 PDF
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:237Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:1.012" W x 0.051" H (25.70mm x 1.30mm)
Outer Dimension:1.260" W x 0.331" H (32.00mm x 8.40mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.126" (28.60mm)