SM28R0760
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
FERRITE 150OHM HINGED 13X1.30MM
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
SM28R0760 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:150Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.512" W x 0.051" H (13.00mm x 1.30mm)
Outer Dimension:0.760" W x 0.331" H (19.30mm x 8.40mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.126" (28.60mm)