SM28R1953
Description
FERRITE 109OHM HINGED 44X1.50MM
DataSheet
SM28R1953 PDF
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:109Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:1.732" W x 0.059" H (44.00mm x 1.50mm)
Outer Dimension:1.953" W x 0.319" H (49.60mm x 8.10mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.472" (12.00mm)