SM28R0760-2
Description
FERRITE 150OHM HINGED 19.3X1.3MM
DataSheet
SM28R0760-2 PDF
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:150Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.760" W x 0.051" H (19.30mm x 1.30mm)
Outer Dimension:0.760" W x 0.331" H (19.30mm x 8.40mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.126" (28.60mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CF1-14.2*6.35*28.5
CF1-14.2*6.35*28.5
FERRITE CORE 280 OHM SOLID