LFCN-5500+
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
LTCC LOW PASS FILTER, DC - 5500
Catalog
Ceramic Filters
DataSheet
LFCN-5500+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:6.2GHz Cut Off
Impedance:50Ohm
Bandwidth:-
Insertion Loss:2dB
Filter Type:Low Pass
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):0.037" (0.94mm)