BFCN-1525+
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
LTCC BAND PASS FILTER, 1480 - 15
Catalog
Ceramic Filters
DataSheet
BFCN-1525+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:1.525GHz Center
Impedance:50Ohm
Bandwidth:90 MHz
Insertion Loss:3dB
Filter Type:Band Pass
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):0.037" (0.94mm)