LFCG-3500+
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
LTCC LOW PASS FILTER, DC - 3500
Catalog
Ceramic Filters
DataSheet
LFCG-3500+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:3.97GHz
Impedance:50Ohm
Bandwidth:-
Insertion Loss:2.2dB
Filter Type:Low Pass
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):0.037" (0.95mm)