LTC455BW-TR
Manufacturer
Transko
VIGOR # :
Description
455KHZ, 15KHZ MIN. @ 6DB
Catalog
Ceramic Filters
DataSheet
LTC455BW-TR PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency:455kHz Center
Impedance:1.5kOhm
Bandwidth:20 kHz
Insertion Loss:4dB
Filter Type:AM
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, J-Leads
Size / Dimension:0.472" L x 0.295" W (12.00mm x 7.50mm)
Height (Max):0.130" (3.30mm)