SFSKA5M50CF00-R3
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CER FILTER 5.5MHZ DISCRIMINATOR
Catalog
Ceramic Filters
DataSheet
SFSKA5M50CF00-R3 PDF
Type Description
Series:CERAFIL®, SFSKA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Frequency:5.5MHz Center
Impedance:600Ohm
Bandwidth:60 kHz
Insertion Loss:6dB
Filter Type:Discriminator
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.335" L x 0.150" W (8.50mm x 3.80mm)
Height (Max):0.079" (2.00mm)