CMCC1206102MT
Manufacturer
Venkel LTD
VIGOR # :
Description
CMC 1206 1K 20%
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CMCC1206102MT PDF
Type Description
Series:CMCC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):230mA
DC Resistance (DCR) (Max):1Ohm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):0.083" (2.10mm)