B82721A2601N020
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
CMC 15MH 600MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
B82721A2601N020 PDF
Type Description
Series:B82721
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:15 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):700mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.705" L x 0.681" W (17.90mm x 17.30mm)
Height (Max):0.528" H (13.40mm)