B82791G2351N001
Description
CMC 22MH 350MA 2LN TH
DataSheet
B82791G2351N001 PDF
Type Description
Series:B82791
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:22 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):350mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.9Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:42V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.689" L x 0.689" W (17.50mm x 17.50mm)
Height (Max):0.315" (8.00mm)