LCFE080602W500TG
Description
CMC 2LN 100MA 50 OHM SMD
DataSheet
LCFE080602W500TG PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:50 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):7Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Height (Max):0.022" (0.55mm)