LCF160804A750TG
Description
CMC 2LN 100MA 75 OHM SMD
DataSheet
LCF160804A750TG PDF
Type Description
Series:LCF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:75 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):6Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):0.022" (0.55mm)