
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 2 |
| Impedance @ Frequency: | - |
| Inductance @ Frequency: | 4 mH @ 10 kHz |
| Frequency Coupled to Inductance @ Frequency: | - |
| Current Rating (Max): | 40A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 2.1mOhm |
| Voltage Rating - DC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Operating Temperature: | 25°C ~ 120°C |
| Ratings: | - |
| Approval Agency: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Size / Dimension: | 2.756" Dia (70.00mm) |
| Height (Max): | 1.496" (38.00mm) |
| Package / Case: | Horizontal, 4 PC Pin |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SCF47C-400-1R8C040JH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CMC 36MH 2.9A 2LN TH
CMC 250UH 1.19A 2LN 400 OHM SMD
CMC 350MA 2LN 220 OHM SMD
TVS DIODE 100V 162V DO214AB
CMC 4MH,40A, 0.0021OHM
RES 220 OHM 1/4W 5% AXIAL
CABLE-2M-6365DC90-4PIN