CM4732V201R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
CMC 8A 6LN 200 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM4732V201R-10 PDF
Type Description
Series:CM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:6
Impedance @ Frequency:200 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):8A
DC Resistance (DCR) (Max):10mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.470" L x 0.430" W (11.94mm x 10.92mm)
Height (Max):0.397" (10.08mm)