SHBC20-1R7A0054V
Description
NMC 40.4UH 12A 0.0115OHM TH
DataSheet
SHBC20-1R7A0054V PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:54 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):12A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C