DS1-175-0002
Manufacturer
Schurter
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 630MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DS1-175-0002 PDF
Type Description
Series:DS
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):630mA
DC Resistance (DCR) (Max):500mOhm
Voltage Rating - DC:600V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.689" L x 0.630" W (17.50mm x 16.00mm)