B82721K2401N020
Description
CMC 39MH 400MA 2LN TH
DataSheet
B82721K2401N020 PDF
Type Description
Series:B82721
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:39 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):2Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.717" L x 0.520" W (18.20mm x 13.20mm)
Height (Max):0.823" (20.90mm)