B82720H0014A025
Description
DATA LINE CHOKE 4X10MH 0.2A
DataSheet
B82720H0014A025 PDF
Type Description
Series:B82720
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.3Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:42V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:UL
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height (Max):0.551" (14.00mm)